Öğretmenler İçin


 

Her ne kadar Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği olarak hedef kitlemiz gençler olda da, öğretmenlerin de etkinliklerimizin hem akademik hem kişisel gelişim yönünü değerli ve ilgi çekici bulacaklarına eminiz.

Tüm Avrupa Gençlik Parlamentosu etkinliklerinin temel amacı, akranlar arası bilgi paylaşımı için bir platformu oluşturmaktır. Bu hedefin yansıması da; önemli konular hakkında medeni, bilgiye dayanan, karşılıklı fikir paylaşımına önem veren bir ortamda, birbirine saygılı ve yeni düşüncelere açık zihinleri bir araya getirebilmemizdir. Etkinliklerimizin tamamında İngilizce kullanılır. Bu sayede katılımcılarımız, hem akademik tartışmalarda hem de sosyal ortamlarda dil becerilerini kullanma fırsatı elde ederler. Benzer bir şekilde, AGP katılımcılarına bilgi aktarma ve tartışma becerilerini geliştirmek için fırsatlar sunar. Bu sebeplerden dolayı, birçok öğretmen organizasyonumuza gençlerin kendilerini geliştirmeleri açısından eşsiz bir fırsat gözüyle bakıyor. Düzinelerce liseden ve öğretmenden gelen bu sürekli ilgi ve destek, çalışmalarımızın temel direğidir.

AGP konferansları okulların desteğine bağlı olduğundan, her delegasyona okullarından bir öğretmen eşlik eder. İdari işlerin çoğu AGPD Türkiye yönetim kurulu tarafından yapılsa da, okullarından ilgili öğrenciler bulma ve delegasyon başvurusunu doldurma konusunda öğretmenlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Konferansa okulunuzdan katılım olması durumunda, yine okulunuzdan bir öğretmenin program boyunca orada olması gerekecektir. Delegelerin etrafında onları tanıyan ve herhangi bir sorun olduğunda onlara yardım edebilecek bir kişinin olması iki taraf için de hayati önem taşır. Tüm konferansa katılım gösteremiyorsanız da, delegasyonun sorumluluğunu okulunuzdaki bir meslektaş öğretmeninizle paylaşabilirsiniz.

Öğretmenler için, konferans süresince gerçekleşen etkinliklerle paralel bir takım aktiviteler de vardır. Bu programları oluştutken temel amacımız okulunuzla ilgili işleri yapabileceğiniz boş zamanı korurken bir yandan da konferansın gerçekleştirildiği bölgeyi tanıtmak, AGP’nin işleyişini ve etkinliklerimizin temel taşlarını sizlere aktarmak ve Türkiye’nin her yerinden gelmiş olan meslektaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz ortamlar oluşturmaktır.

Bir okul olarak siz de Avrupa Gençlik Parlamentosu Türkiye’nin bir parçası olmak isterseniz, bu süreçte size her şekilde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin!

 

EYP Türkiye Öğretmen Bilgi Formu

 

Doğrulama